Laste kasvatamine on üks kõige suuremaid väljakutseid pakkuv kohustus ja võimalus inimese elus. See võib olla väga raske ja väsitav, kuid ka väga suurt rahuldust ja rõõmu toov. Mõni-kord võib elu muutuda aga nii kiireks, et laste kasvatamine taandub iga-päevakohustusega kuidagi hakkama saamiseks, selle asemel, et lihtsalt olla koos oma laste ja perekonnaga. Kui see juhtub, siis vanemaks olemine võib muutuda üheks kohustuseks lõputus tegevuste nimekirjas ja me kaotame kontakti oma laste ja perekonnaga koos olemise kogemusega. Me justkui kasvatame oma last automaatpiloodil olles. Kas Sa tunned, et see kehtib ka Sinu kohta?
Algaval teadveloleva vanemlikkuse 8-nädalasel kursusel õpime automaatpilooti välja lülitama.
Teadveloleva vanemlikkuse kursuse kohtumistel õpime suunama oma tähelepanu rohkem „siin ja praegu“ kogemusele. Sellisel viisil oma tähelepanu suunamine aitab paremini toime tulla iseenda, laste kasvatamise ja perekonnaelu stressiga. Me saame olla rohkem kohal ja osa saada vanemaks olemisega kaasnevatest rõõmudest, kuid samuti raskustest, mis aga annab meile võimaluse olukorda selgemalt näha ja teha mõistlikumaid otsuseid automaatse reageerimise asemel.
Kursusest: Teadveloleva vanemlikkuse (Mindful parenting) programmi töötasid välja Susan Bögels ja Kathleen Restifo (2008) ning programm sisaldab nii klassikalisi teadveloleku harjutusi kui ka just lapsevanemate jaoks loodud harjutusi.
Kohtumiste vahel on oluline teha igapäevaselt mitmekesiseid harjutusi, mis võtavad ligikaudu 20-45 minutit päevas.
Aeg: 21.august - 9. oktoober esmaspäeviti kell 16.00 - 18.00
Toimumiskoht: Pirita Sotsiaalkeskuse saalis (Metsavahi tee 4).
Osalustasu: Kursuse maksumus ühele osalejale on 195 eurot. Kui samast perekonnast osaleb kaks lapsevanemat, on tasu kokku 295 eurot.
Registreerumine: 11. augustini või kuni kohti jätkub. Grupi suuruseks on kuni 16 inimest.
Registreerumiseks täida küsimustik lehel: https://goo.gl/FUQvsd
Enne kursuse algust võtame registreerujatega telefoni teel ühendust tutvustavaks vestluseks.
Grupi läbiviijad: Liis Vahtra-Šmutov ja Katrin Kaljula
Liis on kliiniline psühholoog ja kognitiiv-käitumusliku suunaga psühhoterapeut, kes on viimased 4 aastat süvendatult tegelenud teadveloleku lähenemistega, kasutades seda nii individuaalses töös patsientidega kui ka läbi viies teadveloleku töötubasid ja kursusi ning eelkõige proovides teadvelolekut enda eluviisiks muuta. Selle aasta oktoobris osales Liis Susan Bögelsi 5-päevasel "Mindful Parenting" väljaõppetreeningul Inglismaal. Ta on abielus ja pooleteistaastase poja ema ja hetkel kuulub suurem osa ta ajast pojale.
Katrin on kliiniline psühholoog ja kognitiiv-käitumuslik psühhoterapeut. Igapäevaselt töötab ta Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuses SENSUS psühhoterapeudina. Varasemalt on ta töötanud lasteaiaealiste lastega, suunates neid läbi muusika ja liikumise. Samuti on tal pikaajaline kogemus koolipsühholoogina. „Mindful Parenting“ programmiga puutus ta kokku 2012. aastal Genfis Susan Bögelsi töötoas ning peale seda on ta samu tehnikaid kasutanud individuaalses töös lapsevanematega ja isiklikus elus ema ja abikaasana. Ta on 20 aastase poja ja 4 aastase tütre ema.
Lisainfo ja küsimused:
liis.vahtra@gmail.com
katrin.kaljula@sensus.ee