Teadveloleku 4-nädalane kursus

Teadveloleku (inglise keeles mindfulness) lähenemine psühhoteraapias on maailmas üha suuremat populaarsust koguv tõenduspõhine viis depressiooni, ärevushäirete ja mitmete teiste psüühikahäirete tagasilanguste ennetamiseks ja vähendamiseks.

Teadvelolek tähendab olemist koos käesoleva hetke kogemusega hinnanguvabalt ja heatahtlikkusega enda suhtes, mis võimaldab kogeda elu rikkalikumalt ning aitab paremini toime tulla stressi ja raskustega. Paljud meist on elu jooksul õppinud probleemidega pigem mõtetes tegelema, läbi muretsemise ja mõtisklemise, mistõttu oleme kaotanud kontakti oma vahetu kogemusega. Aga end emotsionaalsetest probleemidest välja mõtlemine on sama, mis end labidaga august välja kaevamine - vajame teistsugust viisi oma negatiivsete emotsionaalsete seisunditega toimetulekuks. Teadveloleku tehnikate praktiseerimise kaudu on võimalik harjumuspärastest reageerimismustritest teadlikuks saada nende ilmumise hetkel ja läbi heatahtlikku tähelepanu teha teadlikumaid valikuid hoides nii ära meeleolu alanemise või ärevuse kasvamise nõiaringi kiire tekkimise.

Ootame gruppi kõiki, kes soovivad lisaks individuaalsele psühhoteraapiale täiendavat tuge depressiooni ja ärevushäiretega toimetulekuks ning tagasilanguste ennetamiseks. Grupi suuruseks on kuni 12 inimest.

4-nädalasel kursusel teeme grupis läbi teadvelolekul põhineva lähenemise peamised harjutused, jagame grupis oma kogemusi ja õpime enda eest paremini hoolitsema läbi suurenenud teadlikkuse endast. Kohtumiste vahelisel ajal on oluline teha igapäevaselt erinevaid harjutusi, mis võtavad päevas ligikaudu 20-45 minutit ja hõlmavad näiteks lindistatud meditatsioonijuhendite järgi harjutuste tegemist, teadlikkuse toomist erinevate tegevuste juurde, kogemuse ülesmärkimist jms. On arusaadav, kui raske võib olla leida aega oma niigi kiires elus millegi uue jaoks. Samas aja võtmine koduse harjutamise jaoks on selle lähenemise keskne osa.

Kursuse kohtumised toimuvad grupi täitumisel, kolmapäeviti kell 17.00 - 19.00
29. märts - 26. aprill 2017. Kursuse läbiviija on kliiniline psühholoog Liis Vahtra-Šmutov.

Teadveloleku 4-nädalane kursus sisaldab tutvustavat vestlust telefoni teel, nelja kohtumist kord nädalas, jätkukohtumist kuu aja pärast 24. mail, jaotusmaterjale ja lindistatud harjutuste juhendeid. Tutvustaval vestlusel telefoni teel täpsustame lähenemise sobivust ja saame arutada võimalikke küsimusi.

Kursuse hinnaks, mis sisaldab tutvustavast vestlust, materjale, 4 kohtumist (a 120 min) ja jätkukohtumist on 165 eurot + km.

Täpsem info ja gruppi registreerimine tel 6408708 või e-mailil sensus@sensus.ee.

IMAGO