Algas registreerimine söömisprobleemide kognitiiv-käitumuslikku grupiteraapiasse

Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus SENSUS pakub teaduslikult tõestatud efektiivsusega söömisprobleemide kognitiiv-käitumuslikku grupipsühhoteraapiat.
Kognitiiv-käitumuslik psühhoteraapia põhineb arusaamal, et viis, kuidas inimesed mõtlevad, mõjutab nende tundeid ja käitumist, sealhulgas ka söömiskäitumist. Kognitiiv-käitumisteraapia meetodeid kasutades on võimalik õppida mõtlema ja käituma nii, et kehakaalu alandamine oleks efektiivne ning tulemus püsiv. Ootame grupiteraapiasse inimesi alates 18. eluaastast, kes püüavad kaalust alla võtta või sobivat kehakaalu säilitada ning kasulikke söömisharjumusi kujundada.

Tõenäoliselt on see teraapia Sulle sobiv, kui nõustud alljärgnevate väidetega:
• Sa oled püüdnud korduvalt kehakaalu langetada, kuid tulemus pole püsinud.
• Sul ei ole õnnestunud dieeti pidada.
• Sul ei ole õnnestunud saavutatud kehakaalu säilitada.
• Sulle on omane süüa sageli ka siis, kui Sa tegelikult pole näljane.
• Sa lohutad ennast söömise abil.
• Sulle tundub ebaõiglane, et teised võivad süüa mida iganes soovivad, kuid nad ei võta kaalus juurde.

Kehakaalu alandamise grupipsühhoteraapias kasutatakse alljärgnevaid tehnikaid:
• Kognitiivsed tehnikad, mille abil õpitakse ennast motiveerima ning dieediks ette-valmistama; dieedipidamist takistavaid mõtteid jälgima ja ümber lükkama.
• Käitumuslikud tehnikad, mille abil õpetatakse nälga, isu ja söömistungi eristama; söömistungiga toime tulema; tühja kõhu tunnet taluma.
• Käitumuslikud tehnikad kombineerituna kognitiivsete tehnikatega, mille abil õpetatakse söömiskordi ja füüsilist aktiivsust planeerima; ülesöömist ja emotsionaalset söömist vähendama.

Teraapia sisaldab kümmet grupiseanssi jaotatuna kolmele kuule ning ühte järelseanssi. Psühhoteraapiaprogrammi sobivuse hindamiseks tuleb kokku leppida individuaalseanss.1, 2

Psühhoteraapiagrupi kohtumised saavad toimuma grupi täitumisel alates 7. oktoobrist reedeti kell 13.00-15.00. Grupitööd juhib kliiniline psühholoog Merlin Kreitsberg.

Grupiteraapia (10 grupiseanssi (kuni 120 min)) koguhinnaks on 500 eurot (võimalik tasuda osamaksetena kord kuus) .
Grupi liikmete arv on piiratud!
Täpsem info, gruppi registreerimine ja individuaalseansi kokkuleppimine telefonil 53415708, e-mailil sensus@sensus.ee või kasutades allolevat registreerimisvoemi.

1Grupiteraapia ei sobi anoreksia ja buliimia all kannatavatele isikutele.
2Individuaalseansi hinnaks on 80 eurot, lisandub psühhodiagnostika hinnaga 55 eurot, kokku 135 eurot.

Registreerimine on lõppenud.

IMAGO