Algas registreerimine sotsiaalfoobia grupipsühhoteraapiasse

 
SOTSIAALFOOBIA KOGNITIIV-KÄITUMUSLIK GRUPITERAAPIA

Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus SENSUS pakub teaduslikult tõestatud efektiivsusega psühhoteraapiameetodit, sotsiaalfoobia kognitiiv-käitumuslikku grupipsühhoteraapiat.

Sotsiaalfoobia on sageli esinev häire, mille puhul on kesksel kohal hirm saada teiste halvakspanu või negatiivse hinnangu osaliseks. Tähelepanu keskpunkti sattudes tekib seetõttu tugev ärevus, millega kaasnevad häirivad kehalised reaktsioonid (punastamine, suukuivus, südamekloppimine, kätevärisemine, higistamine, iiveldus jt). Sotsiaalfoobia puhul võivad need sümptomid muutuda nii häirivaks, et hakatakse sotsiaalses olukorras tegelema nende varjamise ja vältimisega. See kulutab palju vaimset ressurssi ja teeb sotsiaalse soorituse keerulisemaks.

Sotsiaalfoobia kognitiiv-käitumuslikus grupiteraapias õpitakse...
• ... ärevuse tunnet aktsepteerima. Ärevus on väga ebamugav ja subjektiivne kogemus, mis ei paista enamasti välja, möödub iseenesest ja vähendab sooritusedukust oluliselt vähem, kui arvatakse.
• ... vältimiskäitumisi märkama ja teadvustatama nende lühiajalist efektiivsust ja pikaajalist kasutust. Vältimine on üheks põhjuseks, miks sotsiaalne hirm püsib ja kasvab.
• ... püstitama sotsiaalsetes olukordades konkreetseid käitumuslikke ülesandeid.
• ... suunama oma tähelepanu ärevuselt ja iseenda hindamiselt situatsioonile.
• ... ennast aktsepteerima koos ebatäiuslikkusega sotsiaalsetes situatsioonides.
• ... mõistma, et isegi siis, kui sotsiaalne olukord ei läinud objektiivselt hästi, ei ole see tegelikult katastroof. Tõelised sotsiaalsed äpardused koos tõsiste tagajärgedega on harvad. Väikesed äpardused on normaalsed ja juhtuvad sageli paljude inimestega.

Sotsiaalfoobia kognitiiv-käitumuslik grupipsühhoteraapia sisaldab kolme psühholoogilist hindamist, kümmet grupiseanssi kohtumistena kord nädalas jaotatuna kolmele kuule ning ühte tagasiside-seanssi kuu peale teraapia lõppu. Esimesel individuaalseansil täpsustatakse seisund ja metoodika sobivus kliendile. Selle eest tasumine toimub vastavalt hetkel kehtivale hinnakirjale.

Psühhoteraapiagrupi kohtumised toimuvad kolmapäeviti kell 16.00-18.00. Uus teraapiagrupp alustab 19.septembril. Grupitööd juhib kliiniline psühholoog, psühhoterapeut Margit Tamm.

Grupiteraapia (psühhodiagnostika ja testimine, 11 grupiseanssi (a 120 min)) koguhinnaks on 330 eurot (võimalik tasuda osamaksetena ehk 110 eurot kuus).

Registreeruda on võimalik läbi alloleva registreerumisvormi, telefoni teel helistades 53415708 või kirjutades meile aadressile sensus@sensus.ee.

IMAGO