Algas registreerimine söömise- ja kehakaaluprobleemide grupiteraapiasse

SÖÖMISE- JA KEHAKAALUPROBLEEMIDE KOGNITIIV-KÄITUMUSLIK GRUPIPSÜHHOTERAAPIA


Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus SENSUS pakub teaduslikult tõestatud efektiivsusega söömise- ja kehakaaluprobleemide kognitiiv-käitumuslikku grupipsühhoteraapiat.

Kognitiiv-käitumuslik psühhoteraapia põhineb arusaamal, et viis, kuidas inimesed mõtlevad, mõjutab nende tundeid ja käitumist, sealhulgas ka söömiskäitumist. Kognitiiv-käitumisteraapia meetodeid kasutades on võimalik õppida mõtlema ja käituma nii, et kehakaalu alandamine oleks efektiivne ning tulemus püsiv. Ootame grupiteraapiasse inimesi alates 18. eluaastast, kes püüavad kaalust alla võtta või sobivat kehakaalu säilitada ning kasulikke söömisharjumusi kujundada.

Tõenäoliselt on see teraapia Sulle sobiv, kui nõustud alljärgnevate väidetega:

  • Sa oled püüdnud korduvalt kehakaalu langetada, kuid tulemus pole püsinud.
  • Sul ei ole õnnestunud dieeti pidada.
  • Sul ei ole õnnestunud saavutatud kehakaalu säilitada.
  • Sulle on omane süüa sageli ka siis, kui Sa tegelikult pole näljane.
  • Sa lohutad ennast söömise abil.
  • Sulle tundub ebaõiglane, et teised võivad süüa mida iganes soovivad, kuid nad ei võta kaalus juurde.


Kehakaalu alandamise grupipsühhoteraapias kasutatakse alljärgnevaid tehnikaid:

  • Kognitiivsed tehnikad, mille abil õpitakse ennast motiveerima ning dieediks ette-valmistama; dieedipidamist takistavaid mõtteid jälgima ja ümber lükkama.
  • Käitumuslikud tehnikad, mille abil õpetatakse nälga, isu ja söömistungi eristama; söömistungiga toime tulema; tühja kõhu tunnet taluma.
  • Käitusmuslikud tehnikad kombineerituna kognitiivsete tehnikatega, mille abil õpetatakse söömiskordi ja füüsilist aktiivsust planeerima; ülesöömist ja emotsionaalset söömist vähendama.

Teraapia sisaldab kümmet grupiseanssi jaotatuna kolmele kuule ning ühte tagasiside-seanssi. Psühhoteraapiaprogrammi sobivuse hindamiseks tuleb kokku leppida individuaalseanss*. Psühhoteraapiagrupi kohtumised saavad toimuma grupi täitumisel alates 15. oktoobrist neljapäeviti kell 16.00-18.00. Grupitööd juhib kliiniline psühholoog Merlin Kreitsberg. Grupiteraapia (10 grupiseanssi (kuni 120 min)) koguhinnaks on 440 eurot (võimalik tasuda osamaksetena kord kuus). Grupi liikmete arv on piiratud!

*Grupiteraapia ei sobi anoreksia ja buliimia all kannatavatele isikutele. Individuaalseansi hinnaks on 75 eurot.

Registreerumine 2020.a sügisesse gruppi on lõppenud. 

IMAGO