Ootame teid Tallinna keskusesse Kadri Toomi näitusele!

Sensuse Tallinna kliiniku ruumides on oktoobri algusest avatud Kadri Toomi näitus "Olemise haprus", mis koondab 2021. Aasta Graafiku tiitli pälvinud Kadri viimase aasta loomingu.


Graafikateostel peegelduvad praegusele ajale iseloomulikud ebakindlus ning inimeseks olemise haprus. Kuidas leida tasakaalu ja ulatuda rutiinist ning argisusest pisut kaugemale?

Graafikatöödelt võib leida võtme nendele küsimustele loodusest ja maastikult. Teostele on salvestunud protsessid nagu kuivamine, närbumine, pudisemine, aeglustus, puhkeolek. Paberitelt kõlavad vastu maapinna rütmid, kihistused, avarus ja kohaspetsiifilised nähtamatud aistingud. Taimede tühjad siluetid viitavad puudumise kohalolule. Töödes kasutatud vormid ja värvid tähistavad energiat, kust kiirgab intensiivset soojust, jõudu ja tarkust, mida maastikud meile pakuvad.
Näitus annab võimaluse sissepoole vaadata, leida töödest helgust ja kergemaid kihistusi. Väljasirutatud käed ja jalad sümboliseerivad potentsiaali leida uusi tundmatuid kihistusi, samaaegselt tasakaalu hoides ning end lahti lükates.

Kadri Toom (1984) keskendub loomingus eksperimentaalsele kaasaegsele graafikale.
Teda paeluvad teemad, mis on seotud ruumi, vaikuse, tühjuse ja hetkelisusega. Lisaks maali, foto ja graafika omavahelisele sidumisele kasutab ta teoste eksponeerimisel insallatiivseid võtteid. Kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse. Juhendab Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas tudengeid vabagraafika kursustel. Kadri Toom on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna aastal 2006 ja Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna magistrikraadiga 2009. aastal. Õpingute ajal täiendas ta end Erasmuse stipendiaadina Saimaa Rakenduskõrgkoolis (Saimaa University of Applied Sciences) Soomes. Pärast õpinguid on ta viibinud erinevates residentuurides, osalenud mitmetes rahvusvahelistes kunstiprojektides ja töötubades. Isiknäitusi on tal lisaks Eestile olnud Lätis, Rootsis, Saksamaal, Šveitsis, Inglismaal ja Tšehhis.

Olete oodatud kunsti nautima!

IMAGO