Sügisest alustab sotsiaalfoobia kognitiiv-käitumuslik grupiteraapia

SOTSIAALFOOBIA KOGNITIIV-KÄITUMUSLIK GRUPITERAAPIA


Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus SENSUS pakub teaduslikult tõestatud efektiivsusega psühhoteraapiameetodit, sotsiaalfoobia kognitiiv-käitumuslikku grupipsühhoteraapiat.

Sotsiaalfoobia on sageli esinev häire, mille puhul on kesksel kohal hirm saada teiste halvakspanu või negatiivse hinnangu osaliseks. Tähelepanu keskpunkti sattudes tekib seetõttu tugev ärevus, millega kaasnevad häirivad kehalised reaktsioonid (punastamine, suukuivus, südamekloppimine, kätevärisemine, higistamine, iiveldus jt). Sotsiaalfoobia puhul võivad need sümptomid muutuda nii häirivaks, et hakatakse sotsiaalses olukorras tegelema nende varjamise ja vältimisega. See kulutab palju vaimset ressurssi ja teeb sotsiaalse soorituse keerulisemaks.

Sotsiaalfoobia kognitiiv-käitumuslikus grupiteraapias õpitakse...
• ... ärevuse tunnet aktsepteerima. Ärevus on väga ebamugav ja subjektiivne kogemus, mis ei paista enamasti välja, möödub iseenesest ja vähendab sooritusedukust oluliselt vähem, kui arvatakse.
• ... vältimiskäitumisi märkama ja teadvustatama nende lühiajalist efektiivsust ja pikaajalist kasutust. Vältimine on üheks põhjuseks, miks sotsiaalne hirm püsib ja kasvab.
• ... püstitama sotsiaalsetes olukordades konkreetseid käitumuslikke ülesandeid.
• ... suunama oma tähelepanu ärevuselt ja iseenda hindamiselt situatsioonile.
• ... ennast aktsepteerima koos ebatäiuslikkusega sotsiaalsetes situatsioonides.
• ... mõistma, et isegi siis, kui sotsiaalne olukord ei läinud objektiivselt hästi, ei ole see tegelikult katastroof. Tõelised sotsiaalsed äpardused koos tõsiste tagajärgedega on harvad. Väikesed äpardused on normaalsed ja juhtuvad sageli paljude inimestega.

Sotsiaalfoobia kognitiiv-käitumuslik grupipsühhoteraapia sisaldab kolme psühholoogilist hindamist, kümmet grupiseanssi kohtumistena kord nädalas jaotatuna kolmele kuule ning ühte tagasisideseanssi kuu peale teraapia lõppu. Esimesel individuaalseansil täpsustatakse seisund ja metoodika sobivus kliendile. Selle eest tasumine toimub vastavalt hetkel kehtivale hinnakirjale.

Psühhoteraapiagrupi kohtumised toimuvad grupi täitumisel alates septembrist teisipäeviti või kolmapäeviti kell 16.00-18.00. Grupitööd juhib kliiniline psühholoog, psühhoterapeut Margit Tamm.

Grupiteraapia (11 grupiseanssi) koguhinnaks on 600 eurot (võimalik tasuda osamaksetena 200 eurot kuus). Sotsiaalfoobia grupiteraapiasse on võimalik pöörduda ka perearsti suunamisel teraapiafondi raames.

Täpsem info, gruppi registreerimine ja esimese individuaalseansi kokkuleppimine tel 5341 5708,  e-mailil sensus@sensus.ee või alloleva registreerimisvormi kaudu.

Registreeri huvi ja broneeri esmane individuaalseanss juba praegu!

IMAGO