Ootame Teid Mirjam Hinni näitusele Sensuse Tallinna kliinikus!

Head vaimse tervise kuud!

Psühhiaatriakliiniku SENSUS kunstigalerii avab 1. oktoobril näituse "Sünesteesia".
Galerii püüab oma näitustel kutsuda kunstnikud appi visualiseerima psüühika toimimismehhanisme, psüühikahäirete olemust ja nendega toimetulekut. Koos püütakse anda psüühikale kuju ning vorm, avada spetsialistide abiga kunstnike isiklikke lugusid ning privaatseid kogemusi loomise taga.

Mirjam Hinn (s.1990) on maalikunstnik, kes oli lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti õppetooli MA (2018) ning kel on olnud mitmeid isiku- kui ka ühisnäituseid nii Eestis kui välismaal. Sünesteesia on olnud inspiratsiooniks kogu Hinni viimaste aastate loomingule. Hinn püüab kirgaste ja kohati ebamaiselt tehislike toonide, abstraktsete kujundite ning kompositsioonide läbi kujutada lõuendil erinevaid tajukogemusi, näiteks näha helisid, tunda valgust või kogeda emotsionaalset šokki. Hinni tööd loovad väga eripärase tõlgenduse tajukogemusest.

Sünesteesia all mõistame psühhiaatria valdkonnas inimese neuropsühholoogilist eripära, kuid ka psüühikahäiretega kaasnevat patoloogilist seisundit, mille korral tekib isikul ühe sensoorse aistingu kogemisel automaatselt ka teine sensoorne aisting (nn mitme meelega kogemine). Nii kuulevad osad inimesed värve, tajuvad helisid või numbreid värvidena... Näitusel arutleme, kas kunstnikul oleks sellisest kogemisest pigem kasu või kahju, kas loomingulise tulemuse nimel tasuks psüühikaga manipuleerida ja sünesteetilisi kogemusi teadlikult esile kutsuda, kus on sünesteesia piirid, kas kogemust võib saada liiga palju, kuidas tulla toime kogemuste üleküllusega... Tule kogema värve ja vormi!


Näitus on Sensuse kunstigaleriis (Lauteri 5, Tallinn) külastajatele avatud 1.10 - 20.12.2021 teisipäeviti ja neljapäeviti kell 15-17, muul ajal kokkuleppel. Kunstinäitust saab kokkuleppel külastada ka koos vaimse tervise seminariga (kontakt: sensus@sensus.ee).
Vaimne tervis olgu hoitud igal moel!

IMAGO