Kehakaalu ja söömisprobleemide kognitiiv-käitumisteraapia programm

Programm sobib täiskasvanutele, kes on korduvalt püüdnud kaalu kaotada või soovitud kaalus püsida, kuid ei ole suutnud muutust püsivalt hoida. Programm on sobivaim neile, kelle kaaluprobleemide põhjuseks on kasutud hoiakud, mis annavad loa söömiseks ka siis, kui keha seda tegelikult ei vaja ning samuti neile, kes kasutavad toitu oma emotsioonide reguleerimiseks.

Vaata tutvustusvideot siit:

Tutvustus:

10-nädalane programm koosneb kümnest videost, mida saad vaadata omaette just Sulle sobival ajal ja kohas. Kõik videod on korraga keskkonnas kättesaadavad, kuid soovituslik tempo kursuse läbimiseks on vaadata üks video nädalas. Iga video sisaldab erinevat teemat ja psühholoogi selgitusi ning juhisteid harjutuste tegemiseks.

Lisaks saad väga hea abivahendi mahuka töövihiku näol (60 lk), millest leiad tõenduspõhised harjutused muutuse järk-järguliseks elluviimiseks. Töövihikust on tehtud kaks versiooni, üks elektrooniliselt – ja teine paberkandjal täitmiseks (eeldab printimisvõimalust). Saad valida enda jaoks sobiva versiooni. Lisaks töövihiku variantidele on lisatud materjalide hulgas veel 13 töölehte, mille kasutamine muudab programmi läbimise tõhusamaks.

Ligipääsu õigus antud programmile kehtib ühe aasta, mille raames on kõiki videoid võimalik korduvalt vaadata ja vajadusel mõnda etappi korrata. Lisaks on oluline aktiivselt kaasa teha praktilisi harjutusi ning oma mõtted ja järeldused töövihikusse kirjutada.

See programm sobib hästi nii kehakaalu alandamiseks kui soovitud kaalu säilitamiseks, söömisega seotud hoiakute kohandamiseks ning emotsionaalse söömise vähendamiseks.

Tulemuslikkus sõltub olulisel määral osaleja enda aktiivsusest ja valmisolekust uusi oskusi järjepidevalt iga päev praktiseerida. Meetod töötab, kui meetodit kasutada!

Teemad:

 1. nädal. Ettevalmistus: mõtete mõju söömisele; vallandajad ning söömist soodustav keskkond; vajalikud oskused; sobiva söömisprogrammi valimine.
 2. nädal. Ettevalmistus: nälja, tungi ja isu eristamine ja nendega toimetulek; füüsiline koormus ja treenimine; aja ja energia planeerimine.
 3. nädal. Tegutsemine: realistliku eesmärgi seadmine ja söömisprogrammiga alustamine; keskkonna kohandamine; enesejälgimine.
 4. nädal. Tegutsemine: häirivate mõtete märkamine ja muutmine; mõttevead.
 5. nädal. Tegutsemine: täiskõhutunde ära tundmine; ülesöömise lõpetamine.
 6. nädal. Tegutsemine: toidust keeldumine; kontrolli säilitamine väljas süües ja reisil olles.
 7. nädal. Tegutsemine: emotsionaalne söömine.
 8. nädal. Muutuse säilitamine: probleemilahendusoskused; stressiga toimetulek.
 9. nädal. Muutuse säilitamine: eneseanalüüs; toimetulek kaaluplatooga; ettevalmistus tulevikuks.
 10. nädal. Muutuse säilitamine: tagasilanguste ennetamine, raskustega toimetulek.

Tulemus:

 • Õpid end motiveerima
 • Õpid oma keskkonda kohandama
 • Õpid paremini toime tulema vallandajatega, mis soodustavad söömiskäitumist
 • Õpid tundma ja muutma mõttekäike, mis annavad loa söömiseks, kui Sa seda tegelikult ei vaja
 • Õpid teadvustama enam tegelikke vajadusi söömiskäitumise taga ning nendele vastama
 • Õpid oma emotsionaalset söömist paremini juhtima
 • Õpid eristama isu ja tungi näljast (ehk millal päriselt alustada söömist)
 • Õpid paremini taluma oma isu ja tungi
 • Õpid sööma mõõduka täiskõhutundeni (ehk millal lõpetada söömine)
 • Õpid toidust keelduma
 • Õpid end tulevikus paremini toetama

Esitaja:

Merlin Kreitsberg
Merlin on kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut, kes töötab Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse Sensus Tallinna keskuses. Ta on lõpetanud kognitiiv-käitumusliku psühhoterapeudi põhiväljaõppe Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsioonis ning on läbimas ka dialektilise käitumisteraapia väljaõpet.

Programmi osalustasu on 120 eurot (sisaldab käibemaksu) ning ligipääs salvestatud videotele kehtib ühe aasta jooksul peale ostu sooritamist.
Programmi ostmine ja vaatamine toimub Vaimse Tervise Heaks vth.ee videokoolituste keskkonnas (LINK).

IMAGO