Triinu Tänavsuu

Triinu Tänavsuu
kliiniline lapsepsühholoog

Triinu Tänavsuu on atesteeritud kliiniline psühholoog lapsepsühholoogi lisapädevusega.Ta töötab Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse Sensus Tallinna keskuses.

Triinu on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia bakalaureuseõppe (BSc) ja kliinilise psühholoogia kutsemagistriõppe. Lisaks on ta end Tartu Ülikooli psühholoogia doktoriõppe ajal täiendanud rohketel rahvusvahelistel koolitustel Londonis, Pariisis, Dublinis, Helsingis jm. Ta on koos soome ja norra kolleegidega tutvustanud oma uurimistööd Väikelaste vaimse tervise maailmakongressil Kaplinnas.

Triinu on USA Theraplay Instituudis esimese Eesti spetsialistina sertifitseeritud Theraplay praktiseerija (väljaõppe läbinud Soomes ja Iirimaal) ning jätkab Theraplay koolitajaks ja superviisoriks spetsialiseerumisest Soomes. Käesolevalt osaleb ta ka kognitiiv-käitumisteraapia põhiväljaõppes. Varasemalt on Triinu läbinud dialektilise käitumisteraapia ja pereteraapia algkoolitused.

Triinu on töötanud Tallinna Lastehaiglas, kus keskendus peamiselt väikelaste psühhiaatriaosakonna patsientide uuringutele ja nende perede nõustamisele.Tema erialaseks erihuviks on vanem-laps kiindumussuhe ja seda mõjutavad tegurid. Varasemalt on ta osalenud ka neuroloogiliste probleemidega väikelaste ja sügavalt enneaegsena sündinud laste ravimeeskondade töös.

Viimastel aastatel on Triinu töötanud Saku Tervisekeskuses perearstide ja lastekaitse poolt teraapiasse suunatud laste, noorte ja täiskasvanutega ja jätkab sellega ka edaspidi.

Triinu on lektorina koolitanud nii Tartu Ülikooli kui ka Tallinna Ülikooli magistriõppe tudengeid.

Ta on Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliidu juhatuse liige ja asutajaliige, kes esindas esmakordselt kliinilisi psühholooge tervishoiutöötajate kollektiivlepingu läbirääkimistel. Triinu on jätkuvalt ka Eesti Psühholoogide Liidu liige, osalenud kliinilise psühholoogia erialasektsiooni töös juhatuse liikmena.

IMAGO