Mitteorgaaniline enkoprees avaldub tahtlikus või tahtmatus, tavaliselt normaalse konsistentsiga rooja eritamisena, mis leiab aset lapsele ja sotsiaal-kultuurilisele ümbruskonnale sobimatus kohas. Selline seisund võib olla imikueale normaalselt omase roojapidamatuse ebakohane jätkumine või varem omandatud kontrolli kadumine pärasoole funktsiooni üle. Seisund võib avalduda üksiku probleemina või koos mõne tundeelu ja/või käitumishäirega.
Enkopreesi korral kasutame lastele ja vanematele suunatud käitumuslikke tehnikaid, millele on soovitav lisada medikamentoosne ravi.
Käitumuslik ravi sisaldab soole tühjendamise ja toitumise järgimist, tualeti ja puhtuse treeningut, positiivset kinnitamist (Christopher & Mortweet, 2001), motivatsiooni- tasustussüsteemide loomist (Friman & Jones, 1998) ning teisi käitumise modifitseerimise tehnikaid.
Teraapia vorm: pereteraapia
Teraapia maht: vastavalt vajadusele
Psühhodiagnostika: seisundi, kognitiivsete funktsioonide hindamiseks, ravi planeerimiseks ning efektiivsuse jälgimiseks kasutatakse vajadusel erinevaid psühhomeetrilisi teste ning infot olulistelt täiskasvanutelt (vanemad, vanavanemad, õpetajad).