Oktoobrist alustab söömisprobleemide grupiteraapia

Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus SENSUS pakub teaduslikult tõestatud efektiivsusega söömise- ja kehakaaluprobleemide kognitiiv-käitumuslikku grupipsühhoteraapiat.

Kognitiiv-käitumuslik psühhoteraapia põhineb arusaamal, et viis, kuidas inimesed mõtlevad, mõjutab nende tundeid ja käitumist, sealhulgas ka söömiskäitumist. Kognitiiv-käitumisteraapia meetodeid kasutades on võimalik õppida mõtlema ja käituma nii, et kehakaalu alandamine oleks efektiivne ning tulemus püsiv. Ootame grupiteraapiasse inimesi alates 18. eluaastast, kes püüavad kaalust alla võtta või sobivat kehakaalu säilitada ning kasulikke söömisharjumusi kujundada.

Tõenäoliselt on see teraapia Sulle sobiv, kui nõustud alljärgnevate väidetega:
• Sa oled püüdnud korduvalt kehakaalu langetada, kuid tulemus pole püsinud.
• Sul ei ole õnnestunud dieeti pidada.
• Sul ei ole õnnestunud saavutatud kehakaalu säilitada.
• Sulle on omane süüa sageli ka siis, kui Sa tegelikult pole näljane.
• Sa lohutad ennast söömise abil.
• Sulle tundub ebaõiglane, et teised võivad süüa mida iganes soovivad, kuid nad ei võta kaalus juurde.


Söömisprobleemide grupipsühhoteraapias kasutatakse alljärgnevaid tehnikaid:
• Kognitiivsed tehnikad, mille abil õpitakse ennast motiveerima ning dieediks ette-valmistama; dieedipidamist takistavaid mõtteid jälgima ja ümber lükkama.
• Käitumuslikud tehnikad, mille abil õpetatakse nälga, isu ja söömistungi eristama; söömistungiga toime tulema; tühja kõhu tunnet taluma, täis kõhu tunnet ära tundma.
• Käitusmuslikud tehnikad kombineerituna kognitiivsete tehnikatega, mille abil õpetatakse söömiskordi ja füüsilist aktiivsust planeerima; ülesöömist ja emotsionaalset söömist vähendama.


Psühhoteraapiagrupi kohtumised saavad toimuma grupi täitumisel alates 13. oktoobrist reedeti kell 13.00-15.00. Grupitööd juhib kliiniline psühholoog, psühhoterapeut Merlin Kreitsberg.

Grupiteraapia (11 grupiseanssi) koguhinnaks on 600 eurot (võimalik tasuda osamaksetena 200 eurot kuus). Grupiteraapiasse on võimalik pöörduda ka perearsti suunamisel teraapiafondi raames. 
Grupi liikmete arv on piiratud!

Täpsem info, gruppi registreerimine ja esimese individuaalseansi kokkuleppimine tel 5341 5708 või e-mailil sensus@sensus.ee.

¹Grupiteraapia ei sobi anoreksia ja buliimia all kannatavatele isikutele.

Soovin registreerida grupiteraapiasse:
*
*
*
*
CAPTCHA
Kontrollkood


IMAGO